Platin Sari Saç Renkleri Ve Modelleri

Platin bob saçlara yakından bakıyoruz…

Kısa saç stilleri için en iyi saç renklerinden biri platin tonlarıdır! Platin sarışınlar (sarının en baştan çıkarıcı tonlarından biri) kısa kısa saç kesimleriyle birleştiğinde, modern şehirli kadınların en havalı görünümü ortaya çıkıyor.

Yeni sezonda saçınızı değiştirmek istiyorsanız platin bob saç modellerini kullanmayı düşünün. Peki, platin sarısı rengi kime yakışır ve Bob’un saç modeli hangi yüze yakışır? Platin bob trendinin size uygun olup olmadığını görmeniz için iyi bir rehber bulduk. Platin sarı saç ve platin bob saç stilleri için nasıl ödül kazanılacağını makalede bulabilirsiniz.

Platin bob trendi nedir?

Platin bob trendi nedir?

Platin sarışın, açık altının en canlı tonlarından biridir. Platin sarısı, açık ten için uygun olan renk tonuna bağlı olarak gümüş veya elmas tonlarında yansıma etkisine sahiptir. Bob saç stilleri trendi kulak yüksekliğindeki saç modeli olarak adlandırılır ve uzun yıllardır trend listesinin dışında kalmamıştır. Bu iki trend bir araya geldiğinde havalı görünecektir.

Yüz şekline göre bob kesim

Hangi bob kesim senin yüz şekline uygun?

Hangi bob kesim senin yüz şekline uygun

Bob saç stilini yüzün şekline göre anlamak için önce yüzün şeklini kontrol etmelisiniz. Yüzünüz yuvarlaksa omzunuza dokunan bob kesiği sizde harika görünecektir. Şekillendirirken saçı yandan ayırmak yüz hatlarının öne çıkmasını sağlar. Kalp şeklinde yüz hatlarınız varsa uzun bob saç modeli kullanmayı düşünmelisiniz. Uzun kısa saç (veya bob saç modeli) çene üzerindeki net görüntüyü yuvarlayarak görüntüyü daha düzgün hale getirir.

Yüz Şekline Uygun Bob Kesim

Yüz Şekline Uygun Bob Kesim

Yüzünüz oval ise büyük bir bob modeli kullanmalısınız. Daha büyük bir yüz ortaya çıkarmak için Bob’un saç stilinin uçlarını şekillendirmek yerine dalgalı bir saç modeli seçebilirsiniz. Kare yüz, eğik saçlı, künt, dik açılı saçlardan uzak tutulmalıdır. Yüz hatlarını düzeltmek için saç uçlarını içe doğru kıvırarak eski bir saç modeli yapabilirsiniz.

Platin Saç Rengi ile İlgili Bilmen Gerekenler

Platin Saç Rengi ile İlgili Bilmen Gerekenler

Platin sarı saçlı, beyaza yakın olsa bile oldukça hafiftir. Yani, diğer açık tonlar gibi, açık ten üzerinde harika görünüyor Ancak ten renginiz kahverengi  buğday ise daha sıcak bir saç rengi seçmelisiniz.

Platin Saç Rengi ile İlgili Bilmen Gerekenler

Saçınızı evde platin sarıya da boyayabilirsiniz.

Platin Saç Reng ile İlgili Bilmen Gerekenler

Platin Saç Reng ile İlgili Bilmen Gerekenler

Editörün İpucu: Saçınızı platin sarıya boyadıktan sonra, saç renginizin uzun süre parlak kalması için pH dengeli bir şampuan kullanmanızı öneririz.

Platin Saç Modelleri

Kısa Saç Platin Ombre

Dalgalı platin bob

Dalgalı platin bob

Doğal olarak dalgalı saç modelleri bob saç modeli ile uyumludur! Saçınızı geniş uçlu bir saç maşası ile sallayarak da bu görünümü elde edebilirsiniz. Bu görünüm, özellikle kül rengi saçlarda da harika!

Düz Saçlar

Düz Saçlar

Düz Saçlar

Düşük saç ile saç rengini daha da vurgulayabilirsiniz. Saçınızı düzleştirici ile düzeltebilirsiniz. Saçınızda parlaklık ve zengin renk oluşturmak için saçınıza uygun 10 açık sarı rengi tercih edebilirsiniz. Bu renk saçınıza gümüş parıltılar katacak ve bob saç stilinize çekici bir dokunuş katacak.

Kaküllü Platin Bob

Kaküllü platin bob

Kaküllü platin bob

Saçlarınızı kaküllü keserek görünümünüze farklı bir dokunuş katabilirsiniz. Bu dokunuşla platin saç renginin gözlerinizi kamaştıracağını şimdiden görebiliyoruz 🙂 🙂

Küt Platin Bob

Küt platin bob

Küt platin bob

İkonik görünümlerden biri olan keskin olmayan bir bob saç kesimi seçerek havanıza hava katabilirsiniz. Saçınızın arkasını nazikçe kremleyerek elde edeceğiniz bu hacimli görünüm ile kesinlikle süper havalı görüneceksiniz!

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Yarım Topuz

Ya da sadece saçlarınızın kısa olduğu için  toplanamayacağını mı düşündünüz? Yarım topuz saç modeli ile saçınızı güzelce toplayabilirsiniz! 🙂 Saçınızın üst kısmını toplayıp topuz görünümü verdikten sonra saç stiliniz hazır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ