Röfle Saç Renkleri ve Modelleri İle Farklı Bir Görünüme Sahip Olmak

Röflenin hayatımıza girmesi ile biz bayanların birçoğu boyadan ziyade bu yöntemi tercih eder olduk. Bütün bir boya uygulaması yaptırdığımızda hem saçlarımız çok yıpranıyor hem de olduğumuzdan tamamen farklı bir renkte‚ başka bir insan haline dönüşüyoruz. Ayrıca riskli bir işlem olduğundan uygulama sonrası pişman olma olasılığımız da yüksek. Ancak röfle bu kaygılardan bizi kurtarmayı hedefliyor. Özellikle yapaylıktan uzak olması‚ kendi saç rengimiz üzerinde kullanılması ile sadece risksiz bir değişim elde etmiş oluyoruz. Trendlerde de röfleli saçlar her zaman için kendine yer edinebiliyor.

Röfle bildiğiniz gibi saç renginizi tam olarak değiştirmeden aradan alınan küçük saç tutamları üzerine uygulanır. Bu tutamlara sizin saç renginiz göz önünde bulundurularak aynı skaladan birkaç ton açık bulunan renkler ile yapılır. Bu yüzden genel olarak kullanılan renkler altın sarısı‚ karamel ve bal tonları ile farklı bir renklendirme işlemi gerçekleşmiş olur. Oluşan algı ise profesyonel bir uygulama sonrasında sanki güneşten saç kendi açılmış gibidir. Yani doğala yakın bir görüntü elde edilir. Özellikle cansız ve solgun saçlarından şikayet eden bayanlar için röfle tam anlamı ile kurtarıcı olarak saçlara doğal bir parlaklık sağlar. Bu sayede saç rengini seven‚ ancak parlaklık ve canlılık isteyenler bu uygulamaya rahatlıkla başvurabilir.

Röfle saç modellerinden örnekler

Her saç renginde olduğu gibi röflede de yılın ve sezonun trendleri var 
Bu yılın trend röfle renklerine kısaca değinelim. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sıcak sarı tonlarının özellikleri koyu alternatifleri kahverengi saçlar üzerinde güzel sonuç veriyor. Ancak sezon trendlerinde bunun yanında küllü ve buzlu sarıları da sıklıkla görüyoruz. Bu röfle rengi özellikle kumral saç rengi üzerine uygulanması durumunda çok modern ve şık bir görüntüye ulaştırıyor. Işıltı olarak da adlandırılabilecek bu renklerin röfle uygulamaları ile saçlarınız olduğundan çok daha parlak ve çekici görünecek.

Röflede dikkat edilmesi gereken temel birkaç unsur var 
Bunlardan ilki sahip olduğunuz saç rengi ile paralel gitmek. Yani siyah saçlara sahip iseniz asla sarı röfle tercih etmemelisiniz. Röflenin temel mantığı saçın tonlarından birkaç açığınız uygulamak yönündedir. Bu her saç için geçerli bir kural. Siyah saçlılar kahve ve kumral tonları‚ kahverengi saçlılar ise koyuluk derecesine göre karamel ya da koyu sarı tonlarını tercih edebilirler. Sarı röfleler sadece açık kumral saçlara sahip‚ ten rengi de sarışın olan bayanlarda hoş görünecektir. Ayrıca röfleleriniz asla başınızdan başlamamalı. Röfleli olan saçlar maksimum yüzünüzün göz hizasından başlayabilir. Daha yukarısında olması sizi olduğunuzdan kötü gösterecektir.

Röfle uygulaması düşünüyorsanız doğallık temel prensibiniz olmalı 
Saçınız ile uyumsuz bir rengi asla kullanmamalısınız. Bir diğer nokta da küçük yaşta röfle. Eğer yaşınız 20 altında ise size asla röfle yaptırmayı öneremeyiz. Bu yaş grubunda yapılan röfle uygulamaları kişiyi olduğundan çok daha büyük ve olgun gösterecektir.Bu da bu yaş grubundaki gençlerin asla istemeyeceği bir şey olsa gerek. Röfle 20 yaş üzeri bayanlarda ve orta yaşlılarda güzel sonuçlar verebilir. Saç modeline gelecek olursak bu konuda da elbette uzun saçlar daha avantajlı. Röflelerinizin saç diplerinizden başlayamayacağından bahsetmiştik. Bu sebeple kısa saçlarda röfle uygulaması mümkün olası bir durum olmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ