Saç Boyarken Saç Temiz mi Kirli Mi Olmalı? Püf Noktaları Nelerdir?

Saç Boyarken Saç Temiz mi Kirli Mi Olmalı? Püf Noktaları Nelerdir?

Saç Boyama Kuralları ve Püf Noktaları Nelerdir? Saç Boyarken Saç Temiz mi Kirli Mi Olmalı ? Saçlarını evde Kendisi boyayan kadınlara bir bilgi olması amacıyla bu konumuzu derledik.

Değerli takipçilerimiz bildiğiniz üzere saç boyaları artık günümüzde çok popüler ve kullanıcı sayısı da oldukça fazla. Saç boyalarını sadece biz kadınlar değil erkeklerde kullanmaktadırlar. Saç boyalarını evlerimizde kendimiz kullanabildiğimiz gibi saçlarımı uzman kuaförlerde de boyayabilirsiniz. Saç boyama konusunda tüm kadınların aklında olan bazı sorular bulunmaktadır. Bu soruların başında ise saçımızı boyarken saçımızın temiz mi kirli mi olması gerektiğidir.

 

Temiz saça mı kirli saça mı boya uygulamalıyız sorusunun cevabını geniş kapsamlı araştırdık. Bu araştırma da danıştığımız uzman kuaförlerin cevapları değişse de genel görüş saçı kirliyken boyamanız dır. Çünkü bilirsiniz ki boya kimyasal maddeler içeren bir üründür. Ve bu ürün saç sağlığımıza ve derisine zarar vermektedir. Kirli saç ve derisinde gözenekler kapalı olduğundan ötürü kimyasal maddelerin saç ve deriye nüfuz etmesi daha zordur.

 

Temiz saç ve derisinde gözenekler açık olmasından dolayı kimyasal maddeler direkt saç derisine nüfuz edecektir.  Saç boyama işlemi sırasında saçlarınızda saça şekil veren ürünlerden sprey jöle köpük gibi ürünlerin olmamasına özen gösteriniz. Diğer bir görüş ise saç boyası temiz ve bakımlı saçlara daha iyi uyum sağlayarak istediğiniz renge ulaşa biliyormuşsunuz.

 

Saçlarınızı boyarken yüz ve çevresine vazelin sürünüz. Çünkü saçlarınıza sürdüğünüz boya teniniz ile temas ettiğinde çıkması zor bir leke haline gelmektedir. Bu nedenle bu önerimizi kesinlikle uygulayınız.

 

En Güzel Trend Saç Boyaları ile Boyanmış Saç Modelleri;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ