Saç Rengini Nasıl Koyulaştırırız? Saç Rengini Koyulaştırma Yöntemleri

Saç Rengini Nasıl Koyulaştırırız? Saç Rengini Koyulaştırma Yöntemleri

Kadınların büyük tutkularından biri de şüphesiz saç rengini değiştirmek.  Haliyle saçlar çok işlem gördüğünden yıpranır ve sürülen boya zamanla akar ve kötü bir görüntü oluşturur.

Eğer saçınızı koyulaştırmak, eski haline dönmesini istiyorsanız ve tekrar boyamaktan kaçınıyorsanız sizlerle paylaşacağımız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Karanfil ve Saç Karışımı ile Saçı Koyulaştırma

 

Karanfil, saç koyulaştırmada etkili bir yöntemdir. Uygulaması da bir o kadar basittir. İki yemek kaşığı karanfil ve bir bardak suyu kaynatın. Biraz ılınmaya bırakın ve daha sonra da saçlarınızı bu suyla durulayın. Bu işlemi saçlar koyulaşana kadar iki-üç günde bir uygulayabilirsiniz.

Hint Yağı ve Badem Yağı ile Saçı Koyulaştırma

 

Saçı koyulaştırmada oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Özellikle de hint yağı, saç koyulaştırmada en etklili yağdır. Badem yağı da saçınızı besler, saç renginizin kalıcılığını ve  parlaklığını arttırır. Bu uygulama tek seferde etki etmektedir. Eğer daha koyu saç rengi isterseniz de bunu  iki-üç günde bir tekrarlayabilirsiniz. Bu formül ayriyeten denenmiş ve etkisi görülmüştür.

Ceviz Kabuğu ile Saçı Koyulaştırma

 

Bu yöntem de denenmiş ve etkisi görülmüş yöntemlerdendir. Yalnız burada bahsettiğimiz ceviz kabuğu normal kahverengi ceviz kabuğu değildir. Yeşil ceviz kabuğudur. Bu kabuklar olmamış cevizin kabuklarıdır.

Bu yeşil ceviz kabuklarını kaynatın. Suyunu süzdükten sonra  saçlarınıza uygulayın. Uygularken dikkat edin çünkü elleri de boyayabiliyor. Bir süre bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

Önemli bir bilgi- Demli çay ile koyulaştırma ve kahve ile koyulaştırma yöntemlerini denemeyin. Çünkü bu yöntemler işe yarayan yöntemler değildir. İşe yaramadığı gibi saçları da yıpratır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ