Saç Modelleri ve Renkleri

Saçlarımı Boyamadan Önce Neler Yapmalıyım?

Saçlarımı Boyamadan Önce Neler Yapmalıyım?

Saçınızı boyamadan önce kuaföre sormanız gereken 4 soru

Saçlarınızı boyatmadan önce kuaförünüze mutlaka sormanız gereken en önemli 4 soruyu bulduk. Sizlerde saçlarınızı boyamadan önce kuaförünüze bu soruları mutlaka sorun.

Saç renginde yapılan değişiklik, biz kadınlar için büyük önem taşımaktadır.

Saçlarımızda yaptığımız değişimin, ten rengimiz ile uyumlu olması gerekmektedir.

Aksi halde hayal ettiğimiz görüntüye ulaşamayız.

Bu nedenle saçımızı boyamadan önce kuaförümüze mutlaka sormamız gereken 4 soruyu araştırdık ve bulduk.

1. Bu saç rengi tüm saç tipleri için ideal mi?

Saçlarımızı kuaföre boyatmaya gittiğimiz anlar da karşımıza çıkan saç rengi kataloğu, bizleri oldukça etkilemektedir.

Katalog da bulunan renklerin tıpkı saçımızda da aynı şekilde durmasını isteriz. Seçmiş olduğumuz katalog rengini saçımıza uygulamadan önce “Bu saç rengi tüm saç tipleri için ideal mi?” diye kuaförümüze sormamız gerekmektedir.

Çünkü her saç tipi boyayı aynı şekilde absorbe etmemektedir. Kimi saç tipi daha kısa sürede istenen tona ulaşırken kimi saç tipleri ise hiçbir şekilde istenen rengi almamaktadır.

2. Bu renk saç bakımı için masraf oluşturacak mı?

İkinci soru, “Önümüzdeki günlerde bu renk saç bakımı için masraf oluşturacak mı?” Bazı saç renkleri, saçlar üzerinde etkileyici ve istenen bir görüntünün oluşabilmesi için bir takım bakımları gerektirmektedir.

Saç bakım masrafları ise oldukça yüksek ücretlerden oluşmaktadır. Bu yüzden saçınızı boyamadan önce mutlaka bu soruyu kuaförünüze sormalısınız.

3. Bu renk saçımda nasıl duracak görebilir miyim?

Saçlarınızı boyatmadan önce beğenmiş olduğunuz rengin saçlarınız üzerinde nasıl duracağını görmek istiyorsanız mutlaka kuaförünüze bu soruyu sorun.

Saç tebeşiri veya beyaz sprey malzemesi ile ilk başta istediğiniz rengi saçınıza uygulayın.

4. Saçlarımın dibi açıldığında evde aynı rengi tutturabilir miyim?

Saçlarınızı istediğiniz gibi kuaförde boyattıktan sonra belli bir süreden sonra saç diplerini çıktığında aynı renk tonunu evinizde tutturabilir misiniz?

Bu soruyu mutlaka kuaförünüze saçlarınızı boyatmadan önce sormalısınız. Aksi halde bu işlem sizin için büyük bir problem haline gelebilir.

 

Saç Boyası Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Saç boyası tercihi her kadın için oldukça önemli bir tercihtir. Saç boyası ve renkleri sizi olduğunuzdan daha canlı görünmenize ya da olmanız gerekenden daha solgun görünmenize yol açabilir. Saç boyası tercih ederken dikkat edilmesi gereken 5 nokta vardır, buna göre tercihinizi değerlendirin.

1)Cilt alt tonunuzu öğrenin.

Cilt alt tonu size hangi tonların daha çok yakışacağını, hangi renk tonlarının sizi daha canlı göstereceğini belirler. Cilt alt tonu belirlemek için sıklıkla damarların rengine bakılır. Damarların rengine göre öğrenilen cilt tonunuza göre saç rengi seçiminizi yapmanız en güzel sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

2)Saç boyasının saçınızda ne kadar süreliğine kalmasını istiyorsunuz, buna karar verin.

Saç boyalarının yapısı farklıdır; kimi saç boyası yarı kalıcıdır etkisi 2-3 hafta kadar sürer. Bazıları ise kalıcılığı yüksektir 1-1,5 ay saçınızda kalır. Öncelikle yeni saç renginizi ne kadar süreliğine kullanmak istediğinize karar verin.

3)Organik içerikli mi kimyasal içerikli mi olmalı?

Bu sorunun cevabı oldukça değişkendir, genelde hamile ve emziren bayanların saçlarını boyaması asla önerilmez. Boya tamamen organik içerikliyse, doktora danışılarak boyama işlemi yapılabilir.

4)Her saç renginin kalıcılığı farklıdır.

Kızıl, bakır gibi normalde doğada zor bulunan renklerin boyalarda kullanılması çok kalıcı olmaz. Bu tür renkler saçınızda yeteri kadar tutunamaz, bu sebeple çok hızlı akarlar. Eğer bu tonlara saçınızı boyamayı düşünüyorsanız 3 haftada bir saçınızı boyamayı göze almalısınız.

5)Saç boyası kutusunun üzerindeki resimlere aldanmayın.

Saç boyasının üzerinde yer alan resimlerdeki sonuçları her zaman elde edemezsiniz, daha yakın bir sonuç için saç boyasının arkasında yer alan boyamadan önce ve sonraki hallerine göre tercih yapmalısınız.

Saç boyası tercih ederken dikkat edilmesi gereken 5 noktayı derledik, bu püf noktalarına göre tercihinizi yapmalısınız.

Bu yazılara da bakınız:

Uzun Yüzlü Kadınlara Hangi Tip Saç Modelleri Yakışır?

Kadınlara Özgü Trend Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Ten Renginize Uygun Saç Rengi ve Tonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ