Sarı Saç Modelleri ve Trendleri

Sarı Saç Modelleri ve Trendleri

Sarı tek bir renk olsa da saç renklerinde sarı tonlar birçok farklı görünümlü renge sahip. Bu rengi saçlarda iki alt kategoriye ayırabiliriz. Sarı renkler sıcak ve soğuk renkler olmak üzere iki başlık altında değerlendirilebilir.

Sarı saçlar her dönemde her yaştan bayanın favorisi olabilecek bir renk. Sezon ya da yıl farkı olmaksızın her daim bir trend olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İçerdiği sayısız renk tonu ile birlikte neredeyse her cilt rengine sahip‚ her yaştan ve tarzdan bayan tercihi olabiliyor. Güzel bir ton tercihi yapılması durumunda ve doğru bir bakım ile sağlıklı olması ile sarı saçlar bayanlar için modası geçmeyecek bir olgu.

Sıcak renklere verebileceğimiz en iyi renk elbette altın sarısı. Ayrıca bal rengi karışımı olan sarı tonu ve bronz sarı renk tonu da sıcak sarı saçların arasında değerlendirilmelidir. Soğuk renkler ise daha çok havalı sarı olarak da adlandırılabilir. Bu tonlar ise küllü sarılar‚ nötr sarılar‚ buzlu ve inci sarı tonları olarak değerlendirilebilir.

En Güzel Sarı Saç Renkleri ve Modelleri

Sıcak tonların en popüler rengi olan altın sarısı sarılığın çok belirgin ve baskın olduğu bir tondur. Bu sarı tonunu özellikle açık renkte saçlara sahip sarışın bayanlara ya da solgun saçları olan bayanlara önerebiliriz. Saçlarınıza uygulayacağınız altın rengi boyama sayesinde enerji ve canlılık kazanmış olacaksınız. Çok daha parlak bir saç sizi olduğunuzdan daha da genç gösterecektir. Eğer çok sarışın‚ açık ten ve göz rengine sahip olmayan bir bayan iseniz ve altın rengi uygulama yapmayı düşünüyorsanız o zaman saç diplerinize daha koyu bir ton uygulamalısınız. Bu geçişli boyama şekli sizi çok daha hoş gösterecektir.

 

Karamel ve bal tonları da radikal bir sarışın olmak isteyenlere hitap edecektir. Bu tonlar sarı saça sahip olmak isteyen birçok bayan için uygun sonuçlar verebilir. Özellikle koyu bir tene sahip iseniz ve sarışınlık konusunda ısrar ediyorsanız tercihiniz bu tonlardan yana olmalı. En ideal görüntüyü bu renk kumral bayanlarda vermektedir. Buğday tenli ve hafif bronz bir ten‚ koyu renk gözler ve karamel sarısı saçlar ile özellikle yaz aylarında hoş ve etkileyici bir görüntü elde etmeniz mümkün.

 

Trend Olacak Sarı Saç Modellerinden Örnekler

Daha soğuk tonlardan bahsedecek olursak elbette küllü tonlardan başlamalıyız
Küllü sarı saçlar son yılların en trend saçları arasında yer alıyor. Bu renk tonu içerisinde bulunduğu havalı saçlar kategorisini de hak eden bir tona sahip. Özellikle gümüş sarı diyebileceğimiz küllü sarı oldukça popüler.

 

Bu renk beyaz tenli ve renkli gözlü bayanlara ayrı bir hava katmaktadır. Ancak beyaz tenlilerin dışında esmerler için de bir kurtarıcı. Eğer sıcak tonlar tercih etmeyen‚ karamel sarısı gibi ben buradayım diyen sarı saçları istemeyen ancak sarıdan da vazgeçemeyen esmer bir bayan iseniz size küllü gümüş sarıyı tavsiye edebiliriz. Koyu ten ve koyu gözler ile güzel bir görüntü verecektir. Ancak diplerinizi koyu tutmaya dikkat edin. Ayrıca bu saç rengi esmer bayanlarda özellikle modern saç kesimleri ile kullanılmalıdır. Alaturka bir model‚ kesim ve bu tondaki saçlar sizi olduğunuzdan kötü gösterebilir.

 

Bir diğer popüler ve tercih edilen renk ise elbette platin sarısı
Son yıllarda tercih oranı düşse bile birçok kişi diğer denemelerden sonra yine platin sarısına dönüş yapıyor. Oldukça riskli olan bu renk doğru kullanım ile harika sonuçlara ulaştırırken yanlış seçimler ile görsel bir fiyaskoyu da beraberinde getirebilir. Bu rengi kullanmayı düşünüyorsanız makyajı seviyor olmalı ancak dengeli makyaj yapmayı da iyi bilmelisiniz. Ayrıca esmer ve buğday tenli bayanların platin sarısından uzak durmalarını tavsiye edebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ