Saç Modelleri ve Renkleri

Siyah Saç Modelleri Kimlere Daha Çok Yakışır?

Siyah Saç Modelleri Kimlere Daha Çok Yakışır?

Esmerlerin doğal rengi‚ gizemli kadınların ise tercihinde olan siyah renk her daim popülerliğini koruyacak olan alternatifsiz bir renk tonu. Siyah renk birçok bayanın zaman zaman başvurduğu‚ denemeyenlerin ise sürekli akıllarında olan bir renk.

Ancak siyah saç bir o kadar da zor bir renk. Kullanım sırasında memnun olacak rahatlığı size verecektir. Ancak siyah saçlarınızdan sıkılır ve daha açık tonlara yönelmeye kalkarsanız o noktada işler karışabilir. Siyah saçlardan herhangi bir saç rengine dönüş yapmak oldukça zordur. Bu süreçte saç renginizin açılması‚ bekleyişler‚ çeşitli açma uygulamaları gibi uzunca bir uğraş vermek zorunda kalabilirsiniz. Ancak yine de siyah bu riski almaya değecek kadar güzel bir tecrübe yaşatacaktır size.

 

Siyah Saç Renkleri Modası

Öncelikle siyah saçlara sahip bayanlar gizemli bir edaya sahip olurlar. Kendine ait cezbedici bir etkisi vardır. Aslında ırkımızda birçok insan siyah saçlı olarak dünyaya gelir. Ancak buna rağmen sahip olmayanların denemeyi arzu ettiği bir renktir. Genelde esmerler bu saç rengi ile doğarlar. Ancak siyah zannedilen birçok saç rengi de aslında koyu kahverengidir. Fakat oluşturduğu algı gereği ve koyuluğundan dolayı genel olarak siyah şeklinde nitelendirilmektedir. Peki hangi ten renkleri ile siyah saçlar ideal görüntüyü verir? Kimler siyaha boyamalı‚ kimler siyahtan kaçınmalı? Şimdi bu soruların cevaplarını arayalım.

 

Siyah Saç Modellerinden Özel Modeller

 

Siyah saçların en çok yakıştığı ten rengi şüphesiz beyaz ten 
Bu kombinasyon çok etkileyici ve farklı bir güzellik oluşturmaktadır. Doğuştan bu şekilde doğanlar da olmakla birlikte sayıları oldukça az. Ancak beyaz tenli bayanlar rahatlıkla‚ bana yakışacak mı diye düşünmeden saçlarını siyaha boyatabilirler. Daha keskin ama daha genç ve canlı bir görüntüye kavuşacaklardır. Özellikle beyaz tenli olup bir de renkli gözlere sahip bayanlar siyah saçlara sahip olduğunda çok etkileyici bir güzellik ortaya çıkmaktadır.

 

Gelelim esmer tenli bayanlara 
Esmer bayanların birçoğu zaten doğal olarak da siyah saça sahiptirler. Bu bayanlarda da siyah saç güzel görünür. Ancak çok esmer bir ten söz konusu ise bu durumda yüzün solgunlaşması söz konusu olabilir. Daha dinamik ve güzel bir görüntü için bu durumda yapılması gereken güzel bir makyaj uygulamasıdır. Eğer makyaj yapmayı sevmeyen bir esmer iseniz bu saç rengini biraz kırmanız sizin için daha kolay bir kullanım sağlayacaktır.

 

Saçlarınızı siyaha boyatmaya karar verdiyseniz kaliteli bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır 
Özellikle açık saç rengine sahip bayanların siyaha dönmesi birden fazla uygulama yaptırmayı gerektirebilir. Tek bir uygulama ile saçlar kısa sürede akıp kötü bir görüntüye sebep olabilir. Ayrıca tercih edeceğiniz saç boyasının markası da önem kazanır. Hem marka özenle seçilmeli hem de uygulayacak kişi işinin ehli olmalıdır. Bunun için özellikle evde boyatmamanızı öneriyoruz. Aksi taktirde devamlı bir akma problemi yaşayabilirsiniz.

 

Siyah saç rengi dışarıdan bakıldığında tek çeşit gibi görünse de birçok farklı tona sahiptir.
Mavi siyah tonu son dönemin en popüler renkleri arasında yer alıyor. Özellikle genç ve beyaz tenli bayanlar bu tonu çok tercih ediyor. Koyu siyah saç rengi‚ derin siyah ve doğal siyah tonları ise daha çok yorumsuz siyah şeklinde nitelendirilebilir. Siyah tonları arasında bronz siyah gibi tonlar da mevcut. Bronz siyah ise daha bronz yansımaları olan ve parlak bir ton. Gece siyahı ise siyahın bir diğer popüler tonu. Bu da mavi siyahın bir diğer çeşidi gibidir. Kızıl siyah ise içerisinde kızıl yansımalar barındırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ