Saç Modelleri ve Renkleri

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere ve Hangi Tenlere Yakışır?

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere ve Hangi Tenlere Yakışır?

Tarçın bakır renkleri beyaz tenli kişilere yakışmaktadır. Özellikle açık tarçın bakır saç rengi beyaz tenli kişilerin teni ile muhteşem bir uyum sağlamaktadır. Fakat tarçın bakır saç rengi uygulaması yaparken yaşın da dikkate alınması gerekmektedir.

Çünkü açık tarçın bakır tonları sizi oldukça cool gösterir. Fakat 30 yaşından daha büyük olan kişiler açık tarçın bakır kullandığı zaman pek hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle yaşı daha genç olan kişilerin açık tarçın bakır renk denemesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Saç renkleri arasında en fazla tercih edilen renklerden birisi de tarçın bakır saç rengidir. Tarçın bakır saç rengi hem geçen yılın hem de bu yılın gayet popüler olan renklerindendir. Bu saç rengi genç yaştaki insanlar tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir. Tarçın bakır saç rengi saç boyalarında tek başına bulunmasa da evde hazırlanan çeşitli boya karışımları ile tarçın bakır saç rengini elde etmek mümkündür. Bu saç rengi kahverenginin üzerine uygulandığı zaman daha açık bir kahve tonuna dönüşerek parıltılı bir saç görünümü elde edilmektedir.  Fakat açık tondaki saçlara uygulandığı zaman kesin sonuç alınabilmektedir. Ayrıca tarçın bakır saç rengi hem cildin hem saçın parlamasını sağlamaktadır.

TARÇIN BAKIR SAÇ RENGİ KİMLERE YAKIŞIR?

Daha çok beyaz tenli kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Tarçın bakır saç rengi, tarçın bakır rengindeki turunculuk miktarının azaltıldığı ve tarçın yoğunluğu taşıyan bir renk olduğu için gayet kullanışlıdır. Saçları siyah renkte olan kişiler tarçın bakır saç rengi uygulaması için saçlarını sarıya dönük olarak açmalıdır. Saçları kahverengi tonlarında olan kişiler ise saçlarını sarıya dönük olarak 1-2 ton açtıktan sonra rahatlıkla tarçın bakır saç rengi için uygulama yapabilirler. Saç rengi açık tonlarda olan kişiler ise saç renklerini açmadan direkt olarak tarçın bakır saç rengini uygulayabilirler.

 

Tarçın Bakır Saç Renginin Yakıştığı Kişiler


 Tarçın bakır renginin yakıştığı başka bir kategori ise açık kumral tenli olan kişilerdir. Açık kumral tenli olan kişiler tarçın bakır renginin hem açık tonunu hem de koyu tonunu rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle koyu tonlar daha kadınsı bir görünüme sebep olmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki, bu uygulamanın uzman bir kişiye yaptırılması da istenilen sonucu almak için önemlidir.

Tarçın Bakır saç renklerinden örnekler

 

Tarçın Bakır Rengi Saç Modelleri


Tarçın bakır saç rengi olan kişiler birçok saç modeli uygulayabilir. Bu saç modellerinden ilki omuz hizasında olan dalgalı saçlardır. Omuz hizasında olan dalgalı saçlar tarçın bakır saç rengine sahip olan kişiler için oldukça güzel bir görünüm sağlamaktadır. Omuz hizasında olan saçlar başlı başına trend bir modeldir. Bu model dalga ile birleştiğinde daha da hoş görünmektedir. Tarçın bakır saç modellerinden bir diğeri ise uzun ve düz saçlardır.

 

Tarçın bakır saça parlak ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Saçların uzun ve düz olması da saçın daha parlak ve dikkat çekici görünmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle günlük hayatında saçları uzun olan ve düz modeller tercih eden kişiler tarçın bakır saç renginde de bu modeli rahatlıkla tercih edebilirler. Tarçın bakır saç modelleri içerisinde kısa ve kıvırcık saçlar da yer almaktadır. Kısa ve kıvırcık saçlar tarçın bakır renk ile birleştiğinde oldukça şık bir görünüm elde edilmektedir.

 

Günlük hayatında kısa saç kullanmayı seven ve kıvırcık saçlara sahip olan kişiler tarçın bakır saç rengini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Siz de tarçın bakır saç rengini tercih edecekseniz bu modeller arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ