Saç Modelleri ve Renkleri

Tüm Yüz Şekillerine Göre Kahkül Saç Kesim Modelleri

Tüm Yüz Şekillerine Göre Kahkül Saç Kesim Modelleri

Bütün Kadınlar için Tüm Yüz Şekillerine Tiplerine Göre Kahkül Saç Kesim Modellerini Sizler için Araştırdık. Ünlülerin Saç Kesim Modellerini Baz Alarak Galerimizi Oluşturduk.

Kahkküllü saçlar daha bakımlı gözükür ve yüzümüzün güzelliğinin daha çok ön plana çıkmasına olanak veriyor. Yüz şekillerine yakışan kahkül saç modellerini bulduğunuz da sizi çok daha güzel gösterecektir. İlk olarak yüz tipinizin adının ne olduğunu bulmalısınız.

 

Kare Yüz Şekline Sahip Kadınlara Uygun  Saç modelleri

Kare yüz şekline sahip hanımlar için kahkül saç modelleri gerçekten çok uyumlu hayati bir saç modelinin adıdır. Saçlarınızı kahkül saç modeli kesimi yaparken güzelde bir model ayarlanabilirse, kare yüz şekline sahip hanımların yüzlerinde bulunan kemiksi görüntü zekice asimile edilebilecektir. Kare yüz şekli için kahkül saç modeli seçiminde kaşlarımızın hizasında veyahut birazcık daha uzunca pay verilerek saç kesimi yapılmalıdır. Ayrıyettin kesin bir şekilde kahkülü oval bir görünüm verilerek kesim yapılmalıdır.

 

Kalp Yüz Şekline Sahip Kadınlara   Uygun  Saç modelleri

Kalp yüzlere sahip hanımlar, aynı kare yüzlü kadınlar gibi uzun kahkül saç kesim modellerini seçmelidirler. Alnımız genişce alanı bulunan bir yüz hattı olduğu için 2 ye ayrılabilecek ve döküm kısmı duracak kadar uzunca bırakılan kahkül saçlar çok daha çekici ve alımlı bir hal alır.

Önemli bir nokta; Kahküllü saç modelleri küçük alına sahip kadınlar için en favori tercih kısa olan kahküllü saç kesim modelleridir.

 

Geniş bir alına sahip kadınlar içinse perçem olabilecek kadar yani perçem sınırına kadar uzun bırakılan kahküllü saç kesim modelleri çok güzel duracaktır.

 

Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Kadınlara  Uygun  Saç modelleri

Yüz şeklimiz yuvarlaksa öncelikle bu ovalliği kaybetmemiz gerekiyor. Kaşlarımızın üzerinden kestirebileceğimiz kahkül şekilini kütlük vererek yüzümüzün yuvarlaklığını asimile eder.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar için küt bir görüntü olabilecek şekilde kahküller öne çıkarılmalıdır.  Küt şekilli ve düz olan bir kahkül yüzümüzün yuvarlak şekline güzel bir biçimde ön plana getirecektir. Kaşlarımızın hemen hehen üstünden şakalar yönüne doğru hafifçe uzun bir pay bırakabiliriz. Güzel ve farklı çekici bir bir stil istiyorsanız kaşlarımızı 2, 3 parmak yukarıda kısa kahkül saç kesim modelide pekala çok güzel duracaktır.

 

Oval Yüz Şekline Sahip Kadınlara Uygun  Saç modelleri

Oval yüz hatlarına sahip kadınlar için kahkül saç kesim modelleri neredeyse bütün saç modellerini muhtevasında bulundurur. Oval yüz tipine sahip bir bayansanız içiniz rahat bir şekilde kahküllü saç kesim modelleri arasından beğendiğiniz. Seçim Konusunda aşağıdaki gelerimizden faydalanabilirsiniz. Fakat bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken mevzu burnunuzun şekli yapısıdır. Neden burun dedik çünkü kahküllü saç kesimleri burnumuzun görünümünün dahada fazla göze batmasına sebebiyet verir. Örneğin, burnumuz büyükçe ve sivri bir yapıdaysa yüzümüzün tipi hangi yüz şekli olursa olsun, kahküllü saç modellerinden uzak durmalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ