Saç Modelleri ve Renkleri

Üniseks Saç Modelleri – Unisex Saç Modelleri

Üniseks Saç Modelleri – Unisex Saç Modelleri

Hem Erkeklerin Hemde Bayanların Kullanabileceği Saç Modelleri.

Her İki Cinsinde Kullanabileceği Saç Modelleri.

Erkelerin ve Bayanların Kullanabileceği Saç Renkleri.

Sevgili Okurlar, üniseks saç modelleri diye bir kavram yok aslında. İngilizce kaynaklardan da araştırdım bu konuyu ve maalesef bir sonuç bulamadım. Hatta yumurta ikizi insanlara, ikizlere, erkekli – kızlı ikizlerin saç modellerini bile inceledim. Sanırım bu kavramı bir moda yazarı olarak ben buldum.

 

Küreselleşen dünyada, erkeklerin ve bayanların bir çok ortak noktası oluyor artık. Galiba bu ortak noktalardan ilki giyim – kuşamda oldu. Kot kumaşın bulunması ve jeanlerin insanlar tarafında beğenilmesiyle jean pantolonlar, jean ceketler, jean gömlekler ve bir çok jean giyim modeli üniseks üretilmeye başlandı.

 

Küreselleşen dünyada, erkeklerin ve bayanların bir çok ortak noktalarının başında beslenme alışkanlıklarının benzemesi baş gösterdi. Mesela uluslar arası burger firmaları gibi. Türkiyede yediğiniz burgerin aynısını Amerikada da yiyebilirsiniz. Milyonlarca tüketici, aynı ürünü cinsiyet gözetmek sizin tüketebiliyor artık günümüzde.

 

Küreselleşen dünyada, erkeklerin ve bayanların bir başka ortak noktası ise renkler oldu. Günümüzde erkekler, önceleri sadece Bayanların tercih ettikleri saç renklerini artık kullanabiliyorlar.

Günümüz Dünyasında iletişim kanalları, sosyal paylaşım siteleri, internet gibi faktörler sınırları ortadan kaldırdı. Günümüz insanı daha free, daha özgür tercihler yapabilmektedir artık.

Önceleri sadece Bayanların yaptığı saç modellerini şimdi erkeklerin başında görebiliyoruz veya sadece erkeklerin yapabildikleri saç modellerini günümüzde Bayanların başında görmek mümkün artık. Durum böyle olunca da Uniseks saç modelleri kavramı oluştuğunu düşündüm.

 

Pekala bu saç modellerini günümüz Türkiyesinde nasıl kullanabiliriz ? Mesela kızlı – erkekli ikizleriniz var. Bu ikizlerinizde aynı saç modelini kullanabilirsiniz. Mesela karı – kocasınız ve bir cemiyete davet edildiniz. Pek tabii eşinizle aynı saç modelini ve rengini tercih edebilirsiniz. Neden olmasın ? Güzel olmaz mı ? Dikkatleri fazlasıyla üzerinize çekmezmisiniz ?

 

Veya sevgiliniz var ve aşırı kıskanç. Aynı okuldasınız ve sizin yanınıza hiç bir kimsenin yaklaşmasını istemiyor. Yüzük de takamıyorsunuz, buna okul yönetimi ve aileniz çok sert çıkabilir. O zaman aynı bir sinek savar gibi kullanabileceğiniz, üniseks saç modeliyle bulunduğunuz ortamda, partnerinizin, sahipli olduğu imajını verebilirsiniz.

 

Hazırlayan: Birol Karalı   /  e-mail:  birolkarali82@gmail.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ