Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri Fikirleri

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri Fikirleri

Saçlar güzellik ve bakımın önemli bir parçasıdır. Kişilerin dış görünümü için de oldukça önemlidir. Gayet şık giyinmiş insanlar saçlarına gerekli bakımı ve özeni göstermediği taktirde güzellikleri arka planda kalmaktadır.

Bu nedenle saçlar hem temiz tutulmalı hem de kişisel zevklere göre değiştirilebilir modellere büründürülmelidir. Saçlar kişilerin zevklerine göre renklendirilir ve şekillendirilir. Saç rengi ve modelinde kişilerin zevkleri ve beğenileri göz önüne alındığı kadar saç şeklinin yüz şekline olan uyumu da göz önüne alınmalıdır.

UZUN YÜZLÜLER İÇİN SAÇ MODELLERİ

Örneğin uzun ve ince bir yüze sahip olan kişiler saçlarını düz olarak kullandığı zaman yüzleri iyice ince ve uzun görünecektir. Bu nedenle yüz şekline göre en uygun olan saç modelini seçmek gerekir. Saç modelleri birçok ürünle yapılabilmektedir. Evde kolaylıkla yapılabilen saç modelleri düz saç modeli ve kıvırcık saç modelidir. Düz saç modeli fön makinesi ya da saç düzleştirici ile yapılabilmektedir. Birçok kişi düz saç modelini oldukça beğense de kendisine yakışmadığını söylemektedir. Bu noktada yüz şekli devreye girmektedir. Aynı durum kıvırcık saç modeli için de geçerlidir.

 

Kıvırcık saç modeli ise hem maşa hem bigudi ile yapılabilmektedir. Özellikle düğünlerin vazgeçilmezi olan ağır kıvırcık saçları çok istemelerine rağmen yakışmayan kişiler de bulunmaktadır. Herhangi bir saç modelinin size yakışıp yakışmayacağını anlamak için öncelikle yüz şeklinizi öğrenmeniz gereklidir. Yüz şeklinizi öğrenmek için alın, şakak ve çene bölgenize birer nokta koyarak bu noktaları birleştirebilirsiniz. Ortaya çıkan şekil sizin yüz şeklinizdir. Bu yazımızda uzun yüzlü kişiler için çeşitli saç modelleri önereceğiz.

 

Uzun Yüzler İçin Bob Kesim Saç Modeli

Bob kesim saç modeli uzun yüzlü kişiler için oldukça ideal bir modeldir. Çenesi uzun olan kişiler bob kesim saç modeli ile harika bir görünüm elde edebilirler. Bob kesim saç modeli sayesinde yüzünüzün uzunluğu çok fazla göze batmaz ve yüz uzunluğu daha orantılı gözükür. Bob kesim saç modelinde saç hacmi fazlalaşır ve saçlarınız daha dolgun gözükür. Siz de uzun yüzünüz için bob kesim saç modelini tercih edebilirsiniz.

 

Uzun yüzlü bayanlara yakışan saç modellerinden örnekler

 

Uzun Yüzler İçin Omuz Hizasında Kesilmiş Dalgalı Saç Modeli

Omuz hizasında kesilmiş olan dalgalı saç modeli uzun yüzler için oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle kare olan bir çene şeklini yumuşatmak için omuz hizasında kesilmiş olan dalgalı saç modeli idealdir. Ayrıca omuz hizasında kesilmiş olan dalgalı saçlar uzun yüzlü kişilerin yüzlerinin daha dolgun görünmesini sağlar. Omuz hizasında kesilmiş olmasa bile saçların dalgalı olması yüzün dolgunlaşmasını sağlayacaktır.

Uzun Yüzler İçin Önünde Kahkül Bulunan Saç Modeli

Uzun yüzlü kişiler sahip oldukları saç modelinin ön kısmına bir kahkül kestirerek hoş bir görünüm elde edebilirler. Önünde kahkül bulunan saç modelleri hem sevimli bir görüntü vermekte, hem de yüzün görünümünü kısaltmaktadır. Ayrıca kahkül sayesinde gözleriniz daha ön plana çıkmaktadır. Özellikle kısa saçlı ve orta boy saçlı olan kişiler önünde kahkül bulunan saç modellerini tercih edebilirler.

 

Uzun Yüzler İçin Kısa Saç Modeli

Kısa saçlar her sezonda trend olan ve her sezonda rahatlıkla kullanılabilecek olan saç modelidir. Uzun yüzlü olan kişiler kısa saç modellerini tercih ederek yüzlerini daha kısa gösterebilirler.

 

Uzun Yüzler İçin Ombre ve Orta Boy Saç Modeli

Ombre saçlar son zamanların trend modeli haline gelen saç modelidir. Orta boy uzunlukta saçları olan kişilere de çok yakışmaktadır. Ombre modelinde olan orta boy uzunluktaki saçlar uzun yüz şeklinizi kısa gösterir. Aynı zamanda saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ