Yine Moda Olması Beklenen Saç Stilleri ve Renkleri

Yine Moda Olması Beklenen Saç Stilleri ve Renkleri

Eğer bir saç modeli veya rengi, birden fazla ünlü tarafından tercih ediliyorsa, O artık moda olmuş bir modeldir veya renktir. Saç modellerinin en önemli temsilcilerini ve en başarılı saç renklerini özenle bu makalemizde derledik. Yabancı kaynaklardan araştırdığımız bu konuyu Türkçe çevirdik.

 

Dolayısıyla İngilizce olan bu makaleyi, artık Türkçe takip edebilirsiniz. Siz değerli Bayanlar için, dünyanın en çok takip edilen moda ve stil konularını, özenle araştırıyoruz ve beğeninize sunuyoruz.

Değerli takipçilerimiz hazırladığımız bu konu, sizin saç rehberiniz olacak adeta. Tercih ettiğiniz modellerden biri  saç trendi olacak. Dolayısıyla modayı bu makalemizde ki saç rengi ve stillerinden birini tercih ederek yakalayabilirsiniz. Avrupalı ünlü modellerin, Avrupalı ünlü şarkıcıları, Avrupalı ünlü oyuncuların tercih ettikleri bu saç stilleri ve renkleri hiç de yabana atılacak tarzda değiller. Resimlerimizin altında, ilgili saç stili veya rengi ile alakalı bildiğimiz tüm hususları anlatmaya çalıştık.

 

Bir moda yazarı olarak konuları hazırlarken, biz bile yeni terimlerle veya modellerle, yeni renklerle karşılaşabiliyoruz. Modayı takip etmek sanıldığının aksine çok zor bir iş. Çünkü oda çok hızlı bir değişim içinde. Yeni gelecek yılda bazen saçlar, bazen elbiseler, bazende renkler daha çok ön planda olabiliyor. Bazende renkleri ve modellerin oluşturduğu kombinler önem kazanabiliyor. Bazen de moda geçmişten esinleniyor ve 20 – 30 sene önce ki trendler, O senenin modası olabiliyor. Yani modayı yakalamak için, hem görsel hemde yazınsal basını çok ama çok iyi takip etmeniz gerekiyor.

 

Moda olan bir stil, çoğu zaman da kendi içerisinde evrimleşerek, değişik bir model olarak karşımıza da çıkabiliyor. Günümüzün insanları moda konusunda biraz doyumsuz olduğu için aynı anda birden fazla model de uygulayabiliyorlar. Mesela iki modelin oluşturduğu saç modelleri gibi. Asimetrik saç modelleri gibi her hangi bir orantının olmadığı modellerde karşımıza çıkabilir. Moda oldukça tekinsiz bir kavram oldu bu yüz yılda. Neyin ne zaman moda olacağı hiç ama hiç belli olmuyor. Dünyada ancak 5 – 10 kişi modaya yön verebiliyor. Bu ünlü kişilerin önümüze koyduğu modelleri beğensek de beğenmesek de tüketmek zorunda kalıyoruz bazen.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ