Yunan Gelin Saçı Modelleri

Yunan Gelin Saçı Modelleri

Sevgili Bayanlar bu makalemizde, siz değerli okurlarımız için, Yunanlı gelinlerin saç modellerini araştırdık. Aslında Türkler ve Yunanlar birbirine yakın toplumlar. Yani yaşantıları Türk komşularını anımsatıyor. İnsan tipi olarakda Yunanlılar ve Türkler birbirine benzeyen milletlerdendir.

Yunanlı gelinlerin saç modellerini incelediğimiz zaman, şunu gördük ki, çiçek ve ağaç figürü kullanılmış bir çok Taç karşımıza çıkmaktadır. Gelin Taçlarının Yunan kültüründe, çok eski bir geçmişi vardır. Hatta gelin taçlarının, Yunan kültüründen tüm dünyaya yayılan bir Obje olduğunu bile söyleye biliriz. Genelde Gelin Tacının süslemelerinde Zeytin ve defne yapraklarını görmekteyiz. Bu iki bitki yine Yunan mitolojisinde de sık sık geçer.

Sevgili Bayanlar Yunan gelinlerin saçlarına dikkat ederseniz genelde kumral saç, sarı saç ve sarı rengin farklı tonlarını daha çok sevdiklerini göreceksiniz. Bazı Yunan gelin saç modellerinde ise sadelik ön plandadır. Helen tarzı gelinliklerin bir çoğu ya tek omuz, yada çift askılı modelleridir. Helen gelinlik modelleri genelde tek omuzdur. Helen (Grek) kültürü çok eski bir medeniyettir. Dolayısıyla özellikle Avrupanın vazgeçilmez mistik kültürlerinden birisidir Helenizm.

Helen kadın kültürünün vazgeçilmez objeleri olan çiçek desenli taçlar ve hatta gerçek ağaç dallarından oluşan, Doğal taç modelleri, Bayanları daha seksi göstermektedir.

Yunan gelin denilince aklınıza ilk olarak Truva filminde ki ”Helen” gelmektedir, değil mi ? Bu filimde Helen karakterini ünlü Alman oyuncu Diane Kruger canlandırmıştır. Gerçekten akıllardan çıkmayacak bir güzelliği ile iki medeniyetin bir biriyle bir Gelin için çatıştıklarını göreceksiniz Truva filminde. Truva filmi sadece bir kurgudan ibaret değildir. Gerçekte yaşanmış bir olaydır ve Çanakkale topraklarında yaşanmıştır.

Yunan gelin başlarında sade modellerde bir hayli fazladır. Bu gelin başı modellerinde ki sadelik gücünü belkide, Yunanlı kızların güzelliğinden almaktadır. Diğer bir çok konuda değindiğimiz gibi, en güzel güzellik sade olan güzelliktir. Anladığımız kadarıyla, Türk ve Yunan erkekleri sade güzellikten hoşlanmaktadırlar. Böyle olmasaydı eğer, yani makyajlı güzelliği sevselerdi, Gelinlerinde sadelik tercih etmezlerdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ