Yüz Şekillerine Göre Kahkül ve Perçem Saç Kesimi Önerileri

YÜZ ŞEKLİNE UYGUN KAHKÜL VE PERÇEM KESİMİ

Saçlar insanların dış görünüşü için oldukça önemlidir. Bu nedenle de insanlar saçlarının bakımına ve görünüşüne özen göstermektedir. Özellikle kadınlar saçlarının giydikleri kıyafetle uygun olması için farklı modeller denemektedir. Fakat yüz şekli uzun olan kadınlar yüzlerinin kısa gözükmesi için kahkülleri kullanmaktadır. Kahküller sadece yüzü toparlamak ve kısa göstermek için değil kişilerin beğenilerine göre de kullanılabilmektedir. Bu nedenle herkes yüz tipine uygun bir şekilde kahkül ve perçem kestirebilir. Kişiler yüz tiplerini kolaylıkla belirleyebilirler. Yüz tipini belirleyebilmek saç kesimleri için de oldukça önemlidir. Bu nedenle saçlarını şekillendirecek olan her kadının yüz tipini bilmesi gerekir. Yüz tipini belirleyebilmek için alın, şakak ve çene bölgesine birer nokta koyulur. Daha sonra bu noktalar birleştirilir. Ortaya çıkan şekil sizin yüz şeklinizi ifade eder. Yüz şekliniz oval, yuvarlak, uzun, üçgen, ters üçgen ya da kare olabilir. Yüz şeklinizi bu yöntemle belirledikten sonra yüzünüze yakışan saç modelini de araştırarak saç şeklinizi ve modelinizi belirleyebilirsiniz. Özellikle yüz şekli bu yöntemden sonra uzun yüz tipi olarak belirlenen kişiler kahkül ve perçem kestirmeyi tercih edebilirler. Siz de yüz şeklinizi belirledikten sonra yüz şeklinize uygun olan kahkül ve perçem kesimini uygulayabilirsiniz. Yüz şeklinize uygun olan kahkül ya da perçemi kullanmak size daha hoş bir görünüm kazandıracaktır. Bu yazımızda yüz şekillerine göre kahkül ve perçem kesimlerinden bahsedeceğiz.

Yüz Şekillerine Göre Kahkül ve Perçem Saç Modelleri

Uzun Yüz Şekli İçin Kahkül ve Perçem Kesimi
Uzun yüz şekline sahip olan kadınlar kahkül ve perçem kesimi konusunda oldukça şanslıdır. Çünkü kahkül ve perçem kesimi uzun yüzün daha kısa görünmesini sağlar. Uzun yüzlü kadınların kahkül ve perçem kestirmeleri için en uygun saç modelleri ise orta boyda saç ve kısa saç modelidir. Orta boyda ve dalgalı olan saçlarda kahkül ve perçem kesimi oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır. Kısa saçlarda da aynı durum geçerlidir. Uzun yüzlü olan kişilerin dikkat etmesi gereken durum düz bir saça kahkül ve perçem kesimi yaptırmamaktır. Çünkü uzun yüzlü kişilerin düz saç kullanması ve bu saça kahkül, perçem kestirmesi yüzlerini olduğundan daha uzun ve ince göstermektedir. Fakat dalgalı ve kıvırcık saçları için rahatlıkla perçem ve kahkül kesimi yaptırabilirler.

Oval Yüz Şekli İçin Kahkül ve Perçem Kesimi
Oval yüz şekli yüz şekilleri içerisinde en ideal olan yüz şeklidir. Makyajda yapılan kontür uygulamasında bile diğer yüz şekilleri ovalleştirilmeye çalışılır. Bu nedenle oval yüz şekline kahkül ve perçem kesimi de rahatlıkla yapılabilmektedir. Oval yüz şekline sahip olan bazı kişilerde alın kısmı geniş olabilmektedir. Geniş alınlı olan kişilerde kahkül ve perçem kesimi daha hoş görünmektedir. Alnı dar olan kişiler ise perçemlerini yan tarafa doğru kestirerek gözlerinin önünün kapanmasını engelleyebilirler. Ayrıca alınlarını da tamamen kapatmamış olurlar.

Kare Yüz Şekli İçin Kahkül ve Perçem Kesimi
Kare yüz şekline sahip olan kişiler perçemlerini çift taraflı olarak kestirebilirler. Kesilen kahkül sağa ve sola atılarak alındaki kare görünüm kapatılmış olur. Perçemin kulak tarafına doğru uzun bırakılması ise kesime daha hoş bir görünüm katar. Kare yüz tipine sahip olan kişiler rahatlıkla kahkül ve perçem kullanabilirler.

Üçgen Yüz Şekli İçin Kahkül ve Perçem Kesimi
Üçgen ve ters üçgen yüz şekilleri de kahkül ve perçem kullanabilecek olan yüz şekilleri arasındadır. Bu yüz tipinde kahkül de perçem de rahatlıkla kullanılabilir. Kahkül alnın tümüne yayılabildiği gibi perçem de yana sarkıtılarak kullanılabilmektedir. Siz de yüz şeklinizi belirledikten sonra rahatlıkla perçem ve kahkül kestirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ