Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Gündelikten şıklığa, her türlü kısa saç modeli ve elf kesimi, yıldızlar arasında tamamen moda. Ama kısa saç sizin için iyi bir seçim mi? Hangi kesim hangi yüze uyar? Kısa saç bakımı ve bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyoruz.

Ünlü bayanlar ve modeller genellikle kısa saç modellerini ve değişik saç modellerini tercih ederler ve uzun saçlarını kısa keserler. Ayrıca kısa sürede büyük bir adım atmak istiyorsanız öncelikle kısa saç modelleri ile ilgili bu gerçekleri anlamalısınız!

 

Bunlar trenddeki en popüler 3 kısa saç modeli

1) Hacimli Bob Kesim
Şu anda kesinlikle bu saç stilini taklit etmek istediğimiz eğlenceli ve ışıltılı kısa bir saç kesimi! Bir sonraki kuaför ziyaretinizde, bu kesimin yüzünüze uyup uymayacağı hakkında kuaförünüzle konuşabilirsiniz, çünkü bu kesimde yuvarlak yüz şekilleri genellikle kötü olabilir. Önerimiz: Yüzünüz yuvarlak şekilli ise, odağı yuvarlaklıktan uzak tutmak için bir patlama yapın. yani kahkül kesim yaptırmak mantıklı ve en dogru seçim olacaktır.

Hacimli bob sac kesimi

Hacimli Bob Saç Kesimi

 

2) Çok kısa Saç Kesimi
“Sabrina’s Cold Adventures” daki harika performansından sonra, herkes sadece güzel Tatiana Gabrielle’in değil, aynı zamanda ekranda seksi saç kesimlerinden de etkileniyor.  Başarılı aktris, kısa saçlarını şık su dalgaları ile kullanıyor.  Küçük bir saç maşası ile şekillendirilebilen bir saç kesimi.

Çok kısa saç kesimi

Çok Kısa Saç Kesimi

 

3) Küt Kesim

Daha önceki saç modellerimizi çok riskli göründüğünü düşünenler için üçüncü bir seçeneğimiz var. Lucy Hales (Lucy Hales) bu saç modeli basittir. Bu düz saç ve kademesiz kesim düzgün bir kesim sağlar. Başka hiçbir saç bu kadar çok şekillendirme seçeneği sunmaz: Önümüzdeki yıl için en iyi seçimimiz, gereken tüm parlak ıslak saç görünümüdür. Kurutmadan önce, tarak ve fırçasız yapılabilen bir ürünü saça uygulayın  ve fön ile kurutun.

bob-sac-kesimi

Bob Saç Kesimi

 

Kısa veya uzun: Pixie kesim mi ?
Bu soruya ünlü ve tanınmış bir saç stilisti cevap veriyor. Kural Cetvel Kuralı – geliştirdiği “beş santimetre kuralı”. Farklı yüzlere baktı ve çene açısının bir kişinin kısa veya uzun saçlarının daha iyi görünüp görünmediğini ve örneğin bir peri saç kesiminin doğru seçim olup olmadığını  belirledi.

 

Kısa saç kesimi kimlere yakışır
Ancak, bir bob veya hatta bir peri kesiminin sizin olup olmayacağını size bildirecek başka ipuçları da var. Kısa bir saç kesimi seçerken, iki faktör özellikle önemlidir: birincisi, yüzün şekli ve ikincisi, yan karakter. Daha fazla içe dönük olanlar en sıcak, en kısa ve en sıra dışı saç stilini tercih etmemeli, aynı zamanda stil açısından özlerine sadık kalmalıdır. Yuvarlak, anlamlı veya kavisli yüzler için kesim çok kısa olmamalıdır  örneğin oval veya kalp şeklindeki yüzler için Pixie kesim, ona mükemmel bir stil katabilir.

Pixie-kesim

Pixie Kesim

 

Beş santimetre kuralı” nasıl çalışır?
Çeneden alt kulak lobuna kadar olan mesafeyi dik açıyla ölçmek yeterlidir. Kısa saç ve peri saç modelleri, mesafe beş santimetreden azsa harikadır. Açıklık beş inçten büyükse, uzun saçları seçmelisiniz. Önemli: Hiç kısa bir saç kesimi yapmadıysanız, çok radikal olmayan bir kesimle başlayın. Yeni uzunluğa alışmak için bob kesimi iyi bir seçimdir.

 

Kısa saçlar için aksesuarlar
Aksesuarlara da gelince, kısa saç kesimi birçok heyecan verici şekillendirme seçeneği sunuyor: Gigi Hadid için Prada mükemmel bir kanıt! Ayrıca hacimli elastik bantların olduğunu gördük, sadece uzun saçlı kızlar değil, kısa saçlı bayanlara da çok yakışıyor.

Kısa saçlar için aksesuarlar

Kısa Saçlar İçin Aksesuarlar

 

Buzz cut: Yıldızlar bu kısa saç kesimini seviyor
Oldukça radikal, ama artık tamamen moda, Buzzcut. Ünlü stilistler parmaklarını makaslardan çekip uzun saçları düzeltemezler. Cara Delevigne, Kristen Stewart ve aktris Amandla Stenberg kırmızı halıda kısa saçlarını gösterdi ve hatta şarkıcı Katy Perry de modaya uygun bir saç stilini kesti. Özel bir konu mu? Anti-feminizme ve feminizme saygı duyuyor. Küçük İpucu: Görünüm, özellikle saçınız açık beyaz veya gümüş sarısı boyanmışsa çok havalı görünüyor.

Buzz cut kesim

Buzz Küt Kesim

 

Doğru kısa saç modeli için bakım!

Kısa bir saç kesiminde bile bakım ihmal edilmemelidir. Özellikle uçlara odaklanılmalı çünkü önce kurur ve kısa saçlar doğal olarak özellikle gözlerde dökülür. Bu nedenle saç derisine de iyi gelen besleyici nemlendirici bir şampuan şarttır. Maskenizi haftada bir yapılacaklar listenize de koymalısınız. Saç spreyi yerine saça daha fazla doku veren bir tuz spreyi de kullanabilirsiniz.

 

Kısa saçlar için hacim arttırıcılar: En iyi numaralar
Kısa saç stilleri için hacim özellikle önemlidir. Bu, özellikle kısa saçlı ve ince saçlı kadınlarda saç hızlı bir şekilde başa tam oturduğundan, saç stiline doğru görünümü verir. Dolgun saç ve dolayısıyla daha kalın saçlar hacim veren şampuanlarla çok iyi elde edilebilir. En iyi çözüm, yağlanmayan veya cilt kalıntılarını gidermeyen saç bakım ürünleri kullanmaktır. Ancak özel seramik fırçalar ve hacim kapaklı fön makinesi ile bile küçük bir numara yapabilir ve ekstra hacim elde edebilirsiniz. Saç stiline bağlı olarak, şekillendirici köpükler ve spreyler önerilir.

 

sac kesim modelleri

Saç Kesim Modelleri

sac kesim modelleri

Saç Kesim Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ