Saç Modelleri ve Renkleri

Yüz Şekline Göre Trend Saç Modelleri ve Modası

Yüz Şekline Göre Trend Saç Modelleri ve Modası

Saçlar elbetteki kadınların en önemli aksesuarlarının başında gelir. Sık sık rengini ve şeklini değiştirdiğimiz saçlarımızı her zaman aynı modelde kullanmaktan sıkılabiliriz.

Saçlarımızı kestirmeden önce bir çok modeli araştırıp karar vermekte güçlük çekebiliriz. Seçilen modelin yüz şekline uygun olması oldukça önemlidir.

Yüz şeklinin doğru tanımlanması yüzünüzdeki beğenmediğiniz kısımları gizleyebilmek açısından önemli olduğu kadar yüzünüzde beğenip öne çıkarmak istediğiniz kısımları vurgulamak açısından da önemlidir.

Yüz şekilleri bir çok sınıflandırmaya tabii tutulsa da biz en yaygın tanımlamaya uyan bir kaç yüz şekline uygun saç modellerini sizler için derledik.

Oval Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Oval yüz şekline sahip insanlar saç şekli seçimi konusunda diğer yüz tiplerine göre oldukça şanslılar. Hemen hemen her saç modelinin yakıştığı oval yüz şekline sahip kişiler yüz hatlarını kapatmayacak modeller tercih edebilirler.

Bu sebeple katlı kesimlerden uzak durmalılar. Ayrıca elmacık kemiklerinin belirgin görünmesi açısından kakül kullanabilirler. Saçın uzunluğu açısından ise kısa saç oval yüz şekline sahip kişiler için oldukça uygundur.

Kare Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Köşeli bir çene yapısına sahip kare yüz şekline uygun saç modeli seçerken bu özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Oldukça karakteristik bu yüz şekli daha yumuşak bir şeklide göstermek içinse çenenin köşe kısımını göz önüne almak gerekir.

Kare yüz şekline en çok yakışacak modellerden birisi de bob kesim modelidir. Ayrıca katlı ve küt kesimler de oldukça yakışmaktadır bu yüz modeline. Eğer yüzünüz daha oval bir görünüme sahip olsun isterseniz yuvarlak kakülleri tercih edebilir ya da saçlarınız omuz hizasında tutabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüz şekline sahip kişiler için saç modeli seçimi oldukça zordur. Yüzü daha uzun ve ince göstermek için saçların ortadan ayrılıp biraz kabartarak hacim kazandırmak gerekir.

Saç kesimi tercihi kısa saçtan yana olacaksa arkadan öne doğru uzayan modeller tercih edilmelidir. Eğer uzun saç modeli tercih edilecekse ve kat isteniyorsa katlar çene kısmından başlamalıdır. Ayrıca doğal dalgalı modelller de tercih edilebilir.

Üçgen Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Üçgen yüz şeklinin karakteristik özelliği sivri çene yapısıdır. Bu yüz tipi için seçilecek modeller de çene kısmını yumuşatacak ve belirgin göstermeyecek bir saç kesimi tercih edilmelidir.

Eğer üçgen yüz tipine sahipseniz düz, kısa ve katsız kesimlerden uzak durmalısınız. Saçın uç kısımlarına verilen hacim çene kısmından başlarsa oldukça uygun bir seçim olur.

Esmer Tene Hangi Renk Saç Yakışır?

Kadınların en önem verdikleri yerleri şüphesiz saçlarıdır. Ne giyersek giyelim saçlar güzel olmadığı takdirde siz de kendinizi güzel görmezsiniz ve gününüz de buna bağlı olarak pek iyi geçmez. Saçların rengini değiştirmek de kadınların diğer tutkusudur fakat renk seçimi konusunda çok zorlanılmaktadır. Hele de teniniz esmer ise renk konusunda daha da zorlanabilirsiniz.

Beyaz tenlilere yakışan saç renkleri çok iken esmer tenlilere bunun aynısını söyleyemeyiz. Tabii bu esmer tenlilerin şanssız olduğu anlamına gelmez. Aksine beyaz tenli kadınlara göre daha şanslıdırlar. Çünkü cilt kusurları belli olmaz ve cilt sorunu da pek yaşamazlar.

Esmer tenli kadınlara sarı saç yakışmaz diye bir kural yoktur. Ama sarı saçın rengi iyi ve doğru ayarlanmalıdır. Esmer tene platin ve altın sarısı tonları yakışmaz. Eğer sarıya boyatmak istiyorsanız  küllü sarı, koyu küllü sarı veya papatya sarısı sizin için daha uygun olacaktır.

Daha sonra saç diplerinizde koyu renk saçlarınız çıkacağı için düzenli olarak boya yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kaşlarınız da koyuysa kaş renginizi de açtırmanızda fayda var.

Esmer tene en çok giden saç renkleri koyu renk saçlardır. Siyah, mavi siyah, koyu kahve, çikolata kahvesi ve kestane renkleri esmer tenli kadınlara çok yakışan saç renkleri arasındadır. Fakat ben koyu renk istemem derseniz de açık renk olarak bal kahvesi rengini tercih edebilirsiniz.

Kızıl kahverengi de esmer tenli kadınlara çok yakışan ve oldukça tercih edilen renkler arasındadır. Ayriyeten bu renk, esmer tenli kadınların daha çekici görünmesini de sağlar.

En Trend Saç Modeli Skrillex Saç Modası ve Modelleri

Saç modası her zaman ki gibi farklılıklarıyla kadınların ilgisini çekmeye devam ediyor. Son zamanların en çok konuşulan ve gençler tarafından tercih edilen modeller arasında yer alan Skrillex Saç Modası ülkemizde Trend saç modelleri arasında yer almayı başardı.

Skrillex Saç Modası ve Modelleri Nedir?

Skrillex kafamızın sağ ve sol taraflarında bir yanının kazıtılmasına deniyor.

Genellikle kulak üstünün ve kulak arkasının kazıtıldığı ve diğer tarafın doğal halinde bırakılmasına biz Skrillex diyoruz. Bir farklı modeli ise son zamanlarda trend olan ense arkası kazıma oldu.

Bu modelin öncüleri kim diye soracak olursak şüphesiz 2 yıl önce ilk defa Rihanna kullanarak dünya çapında popüleşmeye başladı ve zamanla ülkemize kadar ulaştı.

İlk zamanlarda pek istenmeyen karşı çıkılan saç modelleri arasında olan Skrillex zamanla kullanılmaya başlandığında artık insanlarımızın gözüne güzel ve çekici gelmeye başlayınca herkes tarafından tercih edilmeye başlandı.

Bu yazıya da bakın:

Yüz Şekline Göre Saç ve Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ